Дата: від до Скинути

Встановлення терміну заборони на лов річкових раків у період їх природного відтворення та першої линьки у 2023-2024 роках

З метою збереження та охорони популяції раків наказом Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 20 листопада 2023 року № 113 «Про встановлення терміну заборони на лов річкових раків у період їх природного відтворення та першої линьки у 2023-2024 роках» діє заборона на лов річкових раків у період їх природного відтворення та першої линьки з 01 грудня 2023 року до 30 червня 2024 року включно.

11:06 27.11.2023

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Сьогодні, 25 листопада, - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила цю дату в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Відтоді уряди багатьох країн світу та різноманітні організації привертають увагу до цієї проблеми з метою боротьби проти такого явища як насильство.

10:00 25.11.2023

Звернення голови громади з нагоди Дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

Шановні мешканці громади! Щорічно цими днями глибокої осені ми згадуємо одну з найстрашніших трагедій в людській історії минулого століття. Четверта субота листопада - сумна дата трагічної історії України. В цей день ми вшановуємо пам'ять людей, що стали жертвами нелюдського тотального знищення голодом. 27 листопада – День пам’яті жертв голодоморів, що прокотилися країною трьома потужними хвилями, зокрема найстрашнішого – Голодомору 1932 - 1933 років. Протягом 1932-1933 років радянським керівництвом замовчувався стан справ в Україні. Інформація про голодуючих селян не розповсюджувалася, і відхилялася будь-яка допомога. Моторошно подумати, що в цивілізованому суспільстві могло буди таке дике явище, як голод, де люди вмирали родинами, вулицями, і цілими селами. Багатостраждальна історія нашого народу, і ми не повинні забувати її чорних сторінок. Адже довгі роки про ті події говорили пошепки, а сьогодні, коли ми маємо власну незалежну державу, настав час говорити про це вголос. Цього вимагають мільйони жертв. Усі, хто загинули голодною смертю, не можуть зникнути безслідно, пам'ять про них повинна жити в наших серцях. Тому наш обов’язок не дати згаснути пам’яті про Голодомор, дбайливо передати її наступним генераціям українців. Адже історична пам’ять та правда єднає нас, гуртує, робить сильнішими та мудрішими. Пам’ятаймо, що надзвичайно дорогою ціною, у вимірах мільйонів людських життів, наш народ заплатив за право жити на рідній землі. Долучаймося до Всеукраїнської акції “Запали свічку”, схилімо низько голови та вшануємо душі безневинно убієнних жертв голодоморів. Вічна їм пам’ять! З повагою селищний голова Петро ГОНЧАРОВ

07:50 25.11.2023

Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно і має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

09:57 23.11.2023

Увага! Тонка крига!

З першими морозами, які спостерігаються протягом останніх днів, на водоймах громади місцями утворюється перший льдостав. Перший лід зазвичай тонкий та крихкий, він не витримує навіть незначних навантажень, а тим більше перебування на ньому людей. Тому уникайте виходу на лід та стримуйте від цього інших, особливо дітей. Під час льодоставу нерідко трапляються нещасні випадки з людьми, які не виконують основних правил безпеки під час переправи по тонкому покриттю водоймищ і річок.

09:54 23.11.2023

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го

11:11 20.11.2023

Найпоширеніші питання про вакцинацію та відповіді на них доступні на Національному порталі з імунізації, - МОЗ

В Україні працює Національний портал з імунізації. Це інформаційний ресурс для медиків, студентів, фармацевтів та українців, які шукають доказову інформацію про вакцини та щеплення. На порталі консультують 16 експертів-медиків, які надають роз’яснення стосовно рутинної вакцинації, інформацію про 24 вакцинокеровані інфекції та їхню профілактику, ефективність вакцин. Для фармацевтів та медиків на порталі оновлюють інформацію щодо актуальних змін у нормативних документах. Також розміщують дані щодо захворюваності та наявності в країні вакцин.

08:41 16.11.2023