Звернення голови громади з нагоди Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру

29 вересня країна вшановує пам’ять жертв масових страт Бабиного Яру. ВІн став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення, насамперед євреїв, підпільників, в’язнів, матросів. Загалом, жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості стали понад 150 тисяч осіб, в тому числі діти, жінки та літні люди.

10:24 29.09.2023

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли майже 34 тисячі київських євреїв. А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.

08:53 29.09.2023