Новини

ПРЕЗИДЕНТ ВЧЕРГОВЕ НАГОЛОСИВ НА ВАЖЛИВОСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ СІЛЬСЬКИХ ВІДДІЛЕНЬ «УКРПОШТИ»

Під час зустрічі з громадсько-політичним активом Чернігівської області Президент Петро Порошенко акцентував на проблемі забезпечення повноцінної роботи «Укрпошти», особливо в сільських районах та недопущення закриття її відділень.

11:26 29.11.2018

НАШ ЗЕМЛЯК, УРОДЖЕНЕЦЬ ШОСТКИ ЗНАХОДИТЬСЯ У ПОЛОНІ РФ

25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, у результаті чого він був зруйнований. Крім того, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку. Шістьох українських військовослужбовців поранено. У полон було захоплено 24 українських військовослужбовці.

10:47 28.11.2018

ЗАХОДИ НА ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених. Невідома кількість жертв – від 3 до 12 мільйонів, але протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією.

13:36 23.11.2018

ГОЛОДОМОР 1932-33 РОКІВ

Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом. В історії бурхливого XX ст. голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його лише частково мали об'єктивний характер – посуха 1931 р., економічні наслідки першої світової та громадянської воєн. Найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хлібородних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України. Голод 1932-33 років охопив ті ж регіони України, але цього разу його спричинили, насамперед, політичні чинники. Голодомор був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Як писав відомий американський дослідник Голодомору Джеймс Мейс: "Примусова колективізація була трагедією для всього радянського селянства, та для українців то була особлива трагедія. Зважаючи на фактичне знищення міських еліт, вона означала ліквідацію їх як соціального організму й політичного фактору, приречена на становище, яке німці зазвичай називали naturvolk ("первісний народ")".

13:02 23.11.2018

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ СЕРЕД УЧНІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

21 листопада на базі ДПТНЗ "Конотопське ВПУ" було проведено ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпад з навчальних предметів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

15:45 21.11.2018

ВІДБУЛИСЯ ЗМАГАННЯ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ СЕРЕД ЮНАКІВ ЗА ПРОГРАМОЮ ХХХІІІ ОБЛАСНОЇ СПАРТАКІАДИ УЧНІВ ПТНЗ.

20 листопада на базі ДНЗ "Шосткинський центр ПТО" відбулися загальні змагання з настільного тенісу серед юнаків за програмою ХХХІІІ обласної спартакіади учнів ПТНЗ.

15:37 21.11.2018

ДІТИ-СИРОТИ І ДІТИ, ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ, ЯКІ МАЮТЬ ІНВАЛІДНІСТЬ, МАТИМУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПРОЖИВАТИ У ПРИЙОМНИХ СІМ'ЯХ ТА ДБСТ ДО 23 РОКІВ

21 листопада 2018 року на засіданні Уряду схвалено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність”.

15:32 21.11.2018

ВС/КАС: Учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО, мають право на дострокове призначення пенсії за віком (ВС/КАС у справі № 591/3086/16-а 06 листопада 2018 р)

Фабула судового акту: Учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, мають право на дострокове призначення пенсії за віком як учасники бойових дій з часу звернення, повідомляє court.gov.ua

08:39 21.11.2018