Що є спільною сумісною власністю подружжя

Правом власності є право особи на річ та/або майно. В сімейному праві прийнято розрізняти право особистої приватної власності чоловіка або дружини, та спільну сумісну власність подружжя.

09:31:57 10.08.2022

Спадкування за законом.

Увага!!! З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено режим воєнного стану! Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 "Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану" на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється.

09:17:02 24.06.2022

Чи можуть звільнити із роботи особу пенсійного віку у зв‘язку із скороченням штату.

Зверніть увагу, що відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника через досягнення пенсійного віку заборонена (ч. 2 ст. 11 Закону України від 16.12.1993 № 3721 «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»).

14:02:48 16.06.2022

Як діяти, якщо ви чи інша людина постраждала від сексуального насильства

Під час воєнного стану сексуальне насильство застосовується для деморалізації мирного населення. Воно означає зґвалтування або будь-який інший напад сексуального характеру, вчинений стосовно жінок, чоловіків або дітей. Його наслідки можуть бути жорстокими та полягати у сильному фізичному та психологічному впливі на жертв та інших свідків.

09:51:14 08.06.2022

Як зареєструвати договір оренди земельної ділянки в умовах воєнного стану.

Попри запровадження в Україні правового режиму воєнного стану, до юристів системи безоплатної правової допомоги звертаються люди, які хотіли б орендувати або віддати в оренду земельну ділянку. Розповідаємо про особливості реєстрації договору оренди земельної ділянки в сучасних умовах.

09:10:48 07.06.2022

Війна диктує роботодавцям особливі вимоги до зберігання документів, зокрема трудових книжок.

Цілком зрозумілі побоювання співробітників щодо надійності такого зберігання, враховуючи те, як швидко й жахливо розвивалися події на початку російської агресії. Що з цього приводу говорить законодавство?

09:07:35 07.06.2022

Виконавчий надпис нотаріуса під час воєнного стану.

19 квітня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 480 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану», якою затвердив зміни, що внесенні до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. № 1172, а саме: розділ «Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин» переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів виключив.

10:52:01 25.05.2022

ТЕРМІН ЩОРІЧНОЇ ВІДПУСТКИ ПРАЦІВНИКА ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

У статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарних дні.

10:48:25 28.04.2022

Порядок виплати одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих.

Питання виплати одноразової грошової допомоги регулюється Постановою КМУ від 28.02.2022 № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану”.

10:45:08 19.04.2022