ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ

НОВЕЛИ ПРОТОКОЛУ № 16 ДО КОНВЕНЦІЇ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ І ОСНОВОПОЛОЖНИХ СВОБОД

1 серпня 2018 року вступив у дію Протокол № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 2 жовтня 2013 року, що дозволяє національним судам отримувати у Європейського суду з прав людини консультації у справах про захист прав людини. Протокол ратифіковано Україною із заявою Законом № 2156-VIII від 05.10.2017. Загалом даний протокол ратифікували 10 держав: Албанія, Вірменія, Естонія, Фінляндія, Франція (стала 10-ю країною), Грузія, Литва, Сан-Марино, Словенія і Україна. Отже, він є обов’язковим для застосування ними.

11:53 23.11.2018

ТЕМП РОБОТИ МОБІЛЬНИХ ТОЧОК ДОСТУПУ ДО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ НЕ ЗНИЖУЄТЬСЯ

Сьогодні фахівці обласної юстиції та Липоводолинського бюро правової допомоги Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювали у Липоводолинському районі.

16:44 22.11.2018

ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ ДОВЕДЕТЬСЯ ВІДПРАЦЬОВУВАТИ

Завдяки закону #ЧужихДітейНеБуває, батьків, які мають заборгованість перед своїми дітьми зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 годин.

09:00 21.11.2018

ВЕСІЛЬНІ ЮВІЛЕЇ – ВЕЛИКА РАДІСТЬ

На Сумщині багато родин святкують річниці весіль не тільки у родинному колі, з рідними і близькими, а й приходять до відділів реєстрації актів цивільного стану, щоб ще раз згадати той хвилюючий момент, коли лунали заповітні «Так!».

08:01 21.11.2018

ЗУСТРІЧІ ЗІ СТУДЕНТАМИ

Напередодні Міжнародного дня студентів керівник юстиції Сумщини, заступники та спеціалісти спілкувалися зі студентами-правниками всіх сумських вишів.

08:00 21.11.2018

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БОРЖНИКІВ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ - ЯК РЕЗУЛЬТАТ ВЗАЄМОДІЇ З ЦЕНТРАМИ ЗАЙНЯТОСТІ

Одним із заходів примусового виконання рішень, яким може бути забезпечено виконання рішень судів про стягнення аліментів є звернення стягнення на заробітну плату боржника.

07:57 21.11.2018

МАЙНО ДІЛИЛИ З ВИКОНАВЦЯМИ

Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності.  У Конотопі між подружжям, що розлучилося, виникло непорозуміння з розподілом спільного майна, яке вони не змогли самостійно врегулювати. Справа дійшла до суду, а згодом і органи  юстиції супроводжували даний тривалий спір.

07:55 21.11.2018